Порядок призначення житлових субсидій, які вступають в дію з 01.05.2015 року
        Призначення субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів – заяви та декларації (скасовується необхідність надання довідок про доходи, у тому числі й працюючих осіб).

        При цьому запроваджується спрощення форми заяви та декларації про доходи і витрати осіб для звернення за субсидією.

       Запроваджується принцип призначення субсидії на підставі задекларованих даних заявником.

       При цьому перевірка достовірності цих даних здійснюється органами соціального захисту вже після призначення субсидії, шляхом здійснення запитів до відповідних органів, установ та організацій.

      Якщо у складі сім’ї є особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні, мають право оформити субсидію. Але в такому випадку, в розрахунок субсидії буде враховано дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

       Скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій:

- наявність у власності двох житлових приміщень;

- наявність у власності двох автомобілів;

- наявність у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні;

- здача в найм житлового приміщення;

- здійснення покупки товарів, робіт та послуг (у тому числі оплата медичних послуг та навчання) на суму понад 10 прожиткових мінімумів.

     Субсидія не призначається

Якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщені осіб, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив покупку майна, товарів дострокового вжитку або оплатив послуги на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тис.грн.

       Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житло-комунальних послуг.

         З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Документи для призначення субсидії можуть бути надіслані до управління соціального захисту населення поштою.

        Термін призначення житлової субсидії

        Субсидія на оплату житлово комунальних послуг призначатиметься на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням.

Для призначення житлової субсидії застосовуватимуться доходи за попередній календарний рік без урахування сплачених податків.

          Після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту населення здійснюватимуть розрахунок субсидії на наступний період автоматично.

         Для цього вони збиратимуть необхідну інформацію без звернення громадянина і протягом двох місяців з початку нового періоду прийматимуть рішення щодо призначення (не призначення) субсидії цим домогосподарствам та письмо інформують про прийняте рішення громадян, які зверталися.

        Всі члени домогосподарства дають згоду на обробку персональних даних про сім`ю, доходи, витрати, що необхідні для призначення житлової субсидії.

У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг) заявник зобов’язується у місячний термін повідомити орган соціального захисту населення.

         Якщо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання. У такому разі заявник зобов’язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії у подвійному розмірі.

 

      За більш повною інформацією звератись до управління соціального захисту населення Згурівської райдержадміністрації за адресою : смт.Згурівка вул. Українська,19 (каб.102) телефон  5-15-42 .Обновлен 31 мар 2015. Создан 28 мар 2015